İpragaz MARINEGAS
anasayfa Broşür Bize Ulaşın
Başvuru

Marinegas engine dönüşümü için en önemli noktalardan biri, teknede marinegas tüplerinin konulacağı en uygun yerin tespitidir. Bu nedenle dönüşümün ilk adımı, teknenin İpragaz tarafından önerilecek dönüşüm firması tarafından incelenmesidir. Bu incelemede, tüplerin konulacağı yerin yanı sıra motorla ilgili teknik özellikler tespit edilir.

Zaman ve Yer

Dönüşüm, tekne karadayken yapılmak zorunda olduğu için teknenin yıllık bakımının yapıldığı tersane ya da çekek yerinde dönüşüm işlemi gerçekleştirilir. Enjeksiyonlu motorlarda, otogaz dönüşümde kullanılan standart sıralı sistem kullanılması nedeniyle, dönüşüm işlemi 1-2 gün, karbüratörlü motorlardaysa, karbüratör tipine bağlı olarak özel mikser üretilmesi gerektiği için 3-4 gün sürmektedir.

Test

Dönüşüm işleminin tamamlanmasının ardından, Makina Mühendisleri Odası’ndan Gaz Sızdırmazlık Raporu alınır ve motorun ilk testleri dönüşüm firmasıyla beraber gerçek koşullarda yapılır.

Teslim

Teknenin kullanım amacı, maksimum seyir hızı gibi koşullara bağlı olarak, marinegas engine dönüşüm sisteminin elektronik kontrol ünitesi programlanır; böylece en iyi yakıt tasarrufu ve performans sağlanacak şekilde gerekli nihai ayarlar gerçek kullanım şartlarında tamamlanarak tekne kullanıcısına teslim edilir.

İpragaz İletişim
MARINEGAS ile tasarruf edin!